ADD THE FACEBOOK WIDGET CODE HERE

Tetování jako terapie?
Tetování jako terapie? Možná si říkáte, co je ta za nesmysl, nebo kdo je takový blázen aby si dobrovolně způsoboval bolest a ještě vykládal o tom, že může mít terapeutický účinek (me...)? Ale nechte mě to prosím vysvětlit, alespoň co mi mé chabé vědění stačí.


Už za své rané tetovací klientské kariéry jsem si všimla, že si u tetování parádně odpočinu. Jasně, že tetování bolí (i když pro mě je ta bolest na většině míst na těle v pohodě snesitelná), ale díky tomu, že hodinku, dvě nemyslím na nic jiného, zkrátka si při tom vyčistím hlavu. Navíc mám pak radost z nové ozdoby na těle, která vydrží déle než například ta když jdu od kadeřníka (zde vidím potenciální námět na téma ceny tetování a od čeho se odvíjí, protože vzpomeňte si hned teď kolik platíte u kadeřníka, jak dlouho efekt vydrží a pak si následně zkuste představit jak smlouváte o ceně tetování... stále vám to přijde ok?). No a v posledních měsících je to pro mě navíc naprosto báječný relax, když na chvíli lehnu na křeslo já a nemusím nic dělat.Adrenalin, endorfin, dopamin - nezapomínejme ani na množství báječných přírodních látek, které naše tělo jako reakci na bolest vyloučí a proto kromě únavy po tetování můžete pocítit i euforii, což už se dá považovat za účinek síly antidepresiv - a to chceš!:) Aneb vaše přirozená osobní lékárna plná báječných legálních drog vždy po ruce.

Další možnost jak tetování využít jako terapeutickou pomůcku je zakrývání jizev na těle i duši. Valná většina jizev se totiž přetetovat dá s naprosto uspokojivým a krásným výsledkem. Pro mě osobně působí tetování i jako cesta k aktuálně všude opěvované sebelásce, protože kdo by se neměl více radši (respektive nějakou svou část, kterou i když zcela iracionálně nemá rád) s krásným kouskem umění na kůži? Já teda jo.Kérky můžou mít léčivý význam i ve smyslu připomínky nějakého životního období, které právě uzavíráme, má být uzavřeno a symbolicky se tak tento konec obtiskne do naší kůže. Anebo jako posílení vizí a přání, které nás mají symbolicky provázet. Nějaká berlička se zkrátka vždycky hodí, co si budem.Aktuálně se navíc též můžete porůznu dočíst o pozitivním účinku tetování na imunitu člověka. Jak to funguje? Nastartují se obrané mechanismy organizmu pro boj s potenciální infekcí v těle a už to frčí. Anebo se prostě můžete jen pravidelně sprchovat studenou vodou, sami si vyberte, co pro vás je příjemnější:)

4 komentáře:

  1. Dole věřím, že pro někoho může být tetování terapie, z hlediska psychologie jsou různé terapie a na každého člověka platí něco jiného a každý relaxuje u něčeho jiného. :)
    Co se týká jizev, to už jsem některá tetování na webu viděla a myslím si, že je to skvělý :)

    Somethingbykate

    OdpovědětVymazat
  2. Já mám sice jen jedno (a bylo to právě pro uzavření jedné životní etapy) ale i tak jsme si to hrozně užila. Ze začátku jsme s tatérkou kecaly a pak už jsem jen odpočívala (i usla!!!! Což jsem myslela, že nejde). No prostě jsem z toho měla skvělý pocit a na nějakou bolest vůbec nevzpomínám, mám pocit, že k tetování ani bolest nepatřtí. Ale jak říkám, mám (zatím) jen jedno. Možná jsem vychytala super místo a dobrou tatérku.

    OdpovědětVymazat