ADD THE FACEBOOK WIDGET CODE HERE

Ano či ne? Tetování na prsty, dlaně a hřbety rukou...Žijeme v době sociálních sítí. Pinterest, Instagram i Facebook za posledních několik let ovládly fotky mikro tetování a trend je na světě. A tak se stává, že často do studií chodí klienti s přáním nechat se tetovat na prsty, hřbety rukou či dlaně. Tak jsem se rozhodla vám o tomto tématu něco málo napsat a objasnit známá i méně známá fakta, která vám osobně třeba pomohou v rozhodování, jestli do takového tetování jít anebo ne. Znovu se sluší vzpomenout, že níže uvedené jsou moje osobní poznatky a zkušenosti.Většina tatérů vás zřejmě, stejně tak jako já, od těchto míst bude odrazovat. Tetování na rukou od zápěstí po špičky prstů většinou totiž moc dobře nedrží. I když existují i šťastlivci jako moje kamarádka Janitka (tady na fotce) a její mini kérka znamení berana, které nám vyšlo takhle hezky po zahojení hned na poprvé. Se někdo má:)
Pokud se jedná o Vaše první tetování, anebo máte sem tam nějakou drobnost, u které Vám záleží na každé tečce (což bych vám z principu vymluvila, kdybyste se nechali, neb tetování a práce inkoustu v kůži je záležitost organická), nebudou tato místa nic pro vás. A protože Pinterest ani Instagram kupodivu není real life, ne všechno co tam vidíte funguje na živo stejně. Inkoust migruje, a tak ze sebekrásnějších linek může být na prstech za pár týdnů naturalistická trashy párty (a proč by taky ne:)).

V ceně tetování by dle mého názoru (pokud není domluva jiná) měla být i jedna korektura zhruba po měsíci (kdy je ještě za práci zodpovědný i tatér a ne jen přirozené procesy těla), ovšem ani ta většinou nestačí, aby tetování na prstech a výše zmíněných místech bylo perfektní. Každý je jiný a tak u někoho na těchto částech těla nebude dokonalé zřejmě nikdy. Otázka dokonalosti vzhledu a přirozené stárnutí tetování je jistě téma, které by si zasloužilo samostatný článek, tak třeba ho ještě v tomto století napíšu.

Lepších výsledků u tetování prstů, dlaní či hřbetů ruky (které jsou nejméně problematické z téhle trojky) a tak trochu řešení výše uvedených problémů, lze dosáhnout ručním tetování alias handpokem. Vyzkoušeno za vás i na vás.Komu bych tedy tetování těchto míst naopak doporučila? Tomu, kdo neočekává dokonalost kérky forever, drobné změny pigmentace či mizení inkoustu bere jako přirozený proces, anebo pro něj vítězí rituální a osobní stránka věci nad tou čistě estetickou. Anebo už je tak dotčený inkoustem, že o pár teček víc nebo míň v jeho životě už prostě nehraje roli.  Žijeme teď a tady a naše těla stejně postupem času uvadají, tak proč to tolik řešit, dokonalost stejně neexistuje (moje oblíbená nihilistická formulka v praxi).

Ps: Občas se mrkněte detailně, jak vypadá zahojené a starší tetování všech těch cool holek co je šmírujete na Instáči. K sobě je holt člověk vždycky nejvíc kritický:)

7 komentářů:

 1. Super článek Niko.) Víc takových!
  Je zajímavé, jak lidi tetování vnímají a tvůj postoj se mi hrozně líbí, ikdyž já se asi řadím na druhý břeh.
  Přeju hodně úspěchů.
  M.

  OdpovědětVymazat
 2. haha instáč :D lidi prostě nechápou, že co viděj, většinou neni real...
  btw. jak často ti na tetování přijde nějaká slepice (nebo kohout), co si o tetování nezjistili ani prd, ale tohle musej mít, protože to viděl na tom a tom...? =)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslis na Bieberovi napriklad?:))

   Vymazat
  2. Jinak na tomhle je kamen urazu predevsim to, ze spousta celebrit ma kupodivu fakt osklivy kerky:)

   Vymazat