ADD THE FACEBOOK WIDGET CODE HERE
Dámy a pánové, připravte se na šílenou nálož fotek z Asturias a WildHouse.cz, kde jsme s rodinou strávili pár dní dovolené. Pro mě to bylo letošní podzim již po druhé a na jaře chci vyrazit zase. Asturias je neuvěřitelně krásná část Španělska, která by neměla uniknout vaši pozornosti. Je tu oceán (a to znamená vlny, které si eventuálně můžete sjet), spoustu historie (především té dinosauří) a také pohádkové vrcholky jménem Picos de Europa. Týden je na důkladné prozkoumání všeho rozhodně málo!Když jsem byla v Asturias poprvé, hned jsem si to místo zamilovala - má totiž neuvěřitelnou energii, ze které čerpám ještě dlouho potom. Wild House bude pro vás tím pravým útočištěm pokud se zde chystáte surfovat (můžete si půjčit prkno, neopren, objednat si kurzy nebo rovnou vyrazit na Surf Camp), jezdit na kole, na koni, potápět se, ale i pokud se chystáte 'jen' na výlety po okolí - jeho poloha je totiž ideální. A až se začne stmívat, není nic lepšího, než zakončit den během za západu slunce k nedalekému majáku. 

Skvěle se zde pobývá i rodinami s dětmi (navíc děti mají pobyt do deseti let zdarma), tím spíše, když se jich tu sejde více pohromadě. Na rozdíl od běžného ubytování, kde se člověk nikdy necítí úplně jako doma, Wild House je útočiště, kde vždycky potkám hromadu super lidí a naprosto si tam odpočinu od všedních starostí. A i když mám z oceánu mega respekt, příště jdu do vody zas! Z Prahy vám to letí do Bilbaa, kde vás Wild House crew ochotně vyzvedne anebo si můžete půjčit na letišti auto. Pro nomády je tu ještě možnost vyrazit po své ose z Čech, cesta vám zabere dva až tři dny. Všechny další nezbytnosti najdete na jejich webu

S dětmi musíte vyrazit rozhodně do blízkého Jurassic Museum of Asturias načerpat nové znalosti z dávné historie, kdy zemi obývali dinosauři. Ideálním dnem je pak středa, kdy je vstupné zdarma.

Co se týče pláží, nebudete vědět, jakou si tu vybrat... všechny v okolí jsou totiž úžasné, na mnohých se navíc nachází dinosauří stopy nebo zde můžete sbírat ametysty. Za všechny musím jmenovat alespoň Playa de Vega nebo Playa la Griega. Další sezóna začíná zase na jaře - uvidíme se v Asturias?

12 komentářů:

 1. Milá Niko :-)
  nejen dnešní fotky, ale tvůj celý blog je naprosto vyjímečný. Je prostě o NĚČEM a ne jenom nudné tlachání o tom, že 'tahle kabelka je prostě nejvíc.' Ne všechny outfity se mi líbí a také nemůžu říct, že se vším souhlasím, ale to je úplně fuk. Inspiruješ mě a bavíš a když náhodou pár dní vynecháš, mám absťák :-) Jsi prostě osobnost, která která pořád dokáže překvapit.
  Věřím, že tě akce typu Blogerka roku nechávají naprosto chladnou, ale můj hlas už máš.A já už se těším na další posty! Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Martino, díky moc za tvůj komentář!!! Moc si vážím tvojí podpory a i když Blogerka roku mě skutečně nechává chladnou, velmi si považuji každého, kdo si na mě vzpomene, takže děkuji!:) Vynasnažím se, aby ses ty, ani ostatní, se mnou nenudili ani v budoucnu:) Měj se super!

   Vymazat
 2. Miluju tenhle blog, články, fotky, outfity a do posledního písmenka souhlasím s Martinou, ale to ty už víš! :)

  Měj se moc hezky a bloguj! <3

  OdpovědětVymazat
 3. Tohle má prostě duši!
  Monika ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Ano, souhlasím s "anonymní" Martinou, jsi prostě nejlepší, charismatická, krásná a inspirativní! Ty fotky bych mohla sjíždět pořád dokola. Ta energie je vidět i na nich, na život to musí bejt naprostá pecka ♥!

  OdpovědětVymazat
 5. Niko, sleduju tě hroozně dlouho a hrozne se mi líbí, kde zrovna teď jsi :) A navíc tomu nahrává to Španělsko, já jsme žila v Leóně před rokem a do Asturias jsem jezdila nejčastěji a nejradši, hrozně jsem si to tam oblíbila a je to pro mě srdcová oblast Španělska! Picos na jihu (a ty jezera Enol a Ercina jsou úžasná!), na severu oceán, to je prostě sen! Zapříčinila jsi, že se mi zase stýská :)

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj, místo vypadá opravdu kouzelně. Stojí za to vyjet tam i mimo sezónu? A jak je to s tím ubytováním ve WildHouse, prosím? Na webu píšou, že je pouze pro členy surf klubu. Děkuju za info a měj se krásně. Svatja

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že stojí za návštěvu po celý rok. Ubytovat se ve WildHousu může kdokoli a pro aktuality o zimním ubytování sleduj: https://www.facebook.com/WildHouse.cz/

   Vymazat