ADD THE FACEBOOK WIDGET CODE HERE

Thursday's Child

Být matkou malého chlapečka v západní společnosti je nelehký úkol. Především když nechcete, aby z něj vyrostl sebestředný macho, homofobní zabedněnec nebo agresivní ustrašený neználek. Co víc pro to můžete udělat, než to, že ho bezpodmínečně milujete přes všechny každodenní scénky a vrtochy, a necháte ho projevit vlastní názor a vkus? A pak už si jen držíte palce... Protože ze všeho nejvíc chcete, aby byl sám sebou, šťastný a zdravý. Tedy já chci. A když chce on stříbrné botičky, má stříbrné botičky. 

Prosím nepokračujme ve zbytečných zažitých stereotypech, které ač se zdají bezvýznamné, mnohdy napáchají velké škody, a jejich kopírování působí v naší společnosti jen další pohledy skrz prsty a netoleranci. Tohle dělat nesmíš, neb jsi holčička, nebreč, kluci nepláčou, tuhle hračku, tričko ti nekoupím... nechme je si vybrat. Nakonec budeme šťastnější všichni, na to klidně teď hned vsadím svoje faux leather shorts!
Being the mother of a little boy in Western society is no easy task. Especially when you do not want to grow up self-centered macho, homophobic numb or aggressive stupid person. What more can we do than love them unconditionally through all the everyday drama scenes and whims, and force them to express their own opinions and tastes? And then you'll just keep your fingers crossed... But most of all we want them to be themselves, happy and healthy. Therefore I want. And if he wants silver shoes, he's got silver shoes. Please do not continue the pointless stereotypes which although seem insignificant, often inflict great damage, and copying them causes in our society just another intolerance. You can not do that, because you're a girl, do not cry, 'cause boys don't cry, you can't have this t-shirt or toy... let them choose. Eventually all of us will be much happier, I can bet my faux leather shorts!

17 komentářů:

 1. Moc krásně jsi to napsala! Maximálně s Tebou souhlasím a netýká se to jen chlapců. ... Vychovat slušného, tak akorát sebevědomého, rozumného ... prostě DOBRÉHO člověka je dle mého ta nejtěžší a největší výzva v mém životě :)

  OdpovědětVymazat
 2. Skvěle a výstižně napsané!

  OdpovědětVymazat
 3. Oba máte dokonalý outfit a parádní vlasy. Já se svýma podobám spíš chlapečkovi. :)) Respektive, mám téměř stejnou barvu i střih jako tvůj syn. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Já si myslím, že ať děláš cokoliv, láska bude vždycky to nejdůležitější a nejkrásnější v životě (nejen malého chlapečka). A ten Tvůj je třeba úplnej roztomilouš a Ty vedle něj jen záříš a to je ta láska, která je vidět na první pohled <3

  OdpovědětVymazat
 5. Niko, úplně s Tebou souhlasím, také dceři dávám na výběr a ptám se jí na její názor. Ale zase na druhou stranu ji kolikrát musím kočírovat a nekoupit jí úplně vše, co si přeje. Kamkoliv totiž jdeme do obchodu, škemrá že by chtěla to a to a to prostě nejde :-) Takže ji i učím hodnotě peněz a tomu, že prostě nemůže mít vždy to, co si zrovna umane :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, tak to je o něčem jiném. Já ani zdaleka nekupuji všechno, co po mě děti chtějí. Zvlášť když vidím, kolik procent hraček pak využijí skutečně. Co se týče věcí, myslím, že méně je více:) Tohle je spíš o genderových stereotypech, kterými krmíme svoje děti...

   Vymazat
 6. Skvělý přístup! :) připomnělo mi to tohle video: https://www.youtube.com/watch?v=K7rujK0iOJU

  OdpovědětVymazat
 7. No áno u nás to máme rovnako ..... :-) Chlapi naši malí milovaní :-)

  OdpovědětVymazat
 8. rozhodně! skvělý přístup... všechny tyhle normy a "tradiční pojetí mužství/ženství" můžou jít někam!

  OdpovědětVymazat
 9. A náš Kubík (3 roky) chodí na hřiště v šatech, protože má dvě ségry a u těch letěj šatičky... Už umí říct že "ale já nejsem holka", reakce okolí mě skoro vždy pobaví... Stereotypům zmar!

  OdpovědětVymazat
 10. - taky chci takovou maminku !
  my ale jako deti mohly byt radi, ze mame vubec nejaky boty

  OdpovědětVymazat
 11. No to mi hovor! Vždy nad tým rozmýšľam, či to čo robím vo výchove, robím dobre. Uvidíme. Na výsledky si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Mimochodom, veľmi zlatí ste spolu. o)

  Anna
  www.newskinyme.com

  OdpovědětVymazat
 12. Můj syn si přál ze všech hraček nejvíc, svojí vlastní kuchyňku. I přes několik připomínek okolí ji má a je šťastný a kreativní. I když je to věc "pro holky". Naše děti mají na výběr a já jen doufám, že nám za to jednou poděkují.

  OdpovědětVymazat