ADD THE FACEBOOK WIDGET CODE HERE

Travel Note: Formentera


Formentero, byla jsi k nám vlídná, pohostinná, myslím, že jsem se celý den usmívala... Vyrazily jsme v sobotu ráno z přístavu v Denii a za dvě a půl hodiny mého usilovného odolávání mořské nemoci se vylodily v přístavu v La Savina. Jediný den v roce, kdy nemám po ruce svůj iPhone. Takže ideální den na vypnutí hlavy. Bylo to potřeba.

Koupily jsme si rozmarýnové krekry, pivo a cigára. Pláž číslo jedna, voda jak kafe. Formentera má 19 km na délku, lehce ji tedy projedete na kole, bez nějakých větších výšlapů do kopce. Na nejkrásnější pláže s bílými písečnými dunami v přírodní rezervaci je to z přístavu necelé tři kilometry. Tyrkysová voda, říká se, že Karibik v Evropě. Ani plavky tu nepotřebujete. Pak zpátky do města a opět necelé tři kilometry do hlavního města Sant Francesc Xavier. Poradím vám, kam tam máte jít na nejlepší zmrzku. K večeru cesta zpátky do La Savina, proplétání se na kole místním maratonem, odpočinek na pláži pod stromem, trochu jsme si spálily nohy na kole, ale nevadí, doma mám vzrostlé Aloe, které léčí téměř všechno. Formentera je místo klidu, kde můžete prostě vypnout. Nejsou tu na pobřeží klasické turistické hotely (snad až na malé letovisko Es Pujols), ale jen nízké domky z nichž vyjdete rovnou na malebné bílé pláže. Večer za západu slunce nad hladinou moře se vracíme opět do Denie. Jeden den občas zahojí víc, než dva týdny dovolené.Formentera, you were kind and hospitable to us, I think I was smiling the whole day... We set out from Denia harbour on Saturday morning and arrived to La Savina harbour after two and half hours of trying to overcome seasickness. The only day of the year I don't have my iPhone in hand and so an ideal day to unwind. It was so much needed. We bought rosemary crackers, beer and cigarettes. Beach no. 1, water warm as coffee. Formentera has 19 kilometres in length so you can easily ride around it on bike, without much hiking. The most beautiful beaches with white sand dunes in natural reserve are less than three kilometres from the harbour. Turquoise water, it is called the Caribbean in Europe. You don't even need a swimsuit. Then back to the town and again less than three kilometres to the main city Sant Francesc Xavier. I will tell you where to get the best ice-cream. In the evening back to La Savina, riding through local marathon, relaxing on the beach under a tree, we got our legs a little sunburnt on the bike, but I don't mind, I have a grown Aloe at home, which cures almost anything. Formentera is a place of calm where you can simply unwind. There are no typical tourist hotels (except maybe for a little resort Es Pujols), only small houses which open straight onto picturesque white beaches. We return to Denia at sunset. Sometimes one day heals more than a two-week holiday.


Translation: Johana Lajdová

10 komentářů:

 1. krásný fotky, krásný post!! hned bych někam jela!! :)))

  OdpovědětVymazat
 2. to vypadá a zní jako ráj na zemi...

  OdpovědětVymazat
 3. nádherné fotky, chci jet také!!! :)
  A mimchodem ty šaty ti moc sluší. ;)

  http://gagenka.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Formentera je uzasna! Krasne fotky, uplne vystihujuce! Pred dvoma rokmi som mala možnost tam stravit tiez jeden den a bolo tam perfektne. Uplny Karibik :)

  OdpovědětVymazat
 5. Moc hezké fotky, vypadá to, že sis výlet opravdu užila ;)

  OdpovědětVymazat
 6. Někdy se mi děje to, že některý fotky (obrazy/lidi/scenérie/věci/...) jsou tak moc krásný, že se na ně vlastně nemůžu dívat.
  A přesně to se mi stalo u první (a nejen tý) fotky, ta modrá, ty odstíny, člun, nebe, nevim - ale nemůžu se na to koukat, prostě to nejde, je to až moc nádherný!
  :)

  OdpovědětVymazat
 7. Ach, nikdy jsem nebyl na Baleárech a lituju toho..musíme to napravit a to co nejdřív! Krásné fotky, krásné místo..

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat