ADD THE FACEBOOK WIDGET CODE HERE

Travel Note: My Valencia Guide

Madrid a Barcelonu možná máte zapsané na svém bucket listu, ale znáte Valencii? Po několika návštěvách si troufám tvrdit, že jsem ji už trochu poznala a tak jsem se rozhodla napsat takového malého průvodce po třetím největším městě Španělska, které mám mimochodem moc ráda.


Co se nesmíte nechat ujít podle mě: Rozhodně musíte vidět komplex Ciudad de las Artes y las Ciencias, který je opravdovým architektonickým skvostem a už jste jeho části zde na blogu několikrát viděli. Nabízí také několik multifunkčních prostorů, kde se pořádají koncerty a různé akce, promítací prostor, muzeum a oceanárium. Zajít můžete také třeba do botanické zahrady, která je v centru města. Ústředním místem dění je také park Turia, který jistě neminete. A co se týče mě, nejradši se stejně jen tak procházím bez předem daného cíle a objevuji všechna zajímavá zákoutí, obchůdky, památky, kterých je ve Valencii nespočetně. Jinak pokud budete vyrážet do Valencie na podzim, vězte že tento víkend bylo třicet stupňů a vzduch voněl létem. 


Jak se nejlépe dopravovat po městě: Pěšky nebo na kole! Centrum Valencie při troše odhodlání pěšky dáte. Při nehorším si uděláte mega puchýře jako já anebo vždycky můžete nasednout na nejbližší metro či autobus. Každopádně úplně nejlepším řešením je půjčit si kolo. My si chtěli půjčit kolo od Valenbisi, kteří mají stojany doslova na každém rohu, ovšem opět nás zradily naše Mastercard, které zde neberou ani dálniční automaty a ani ten na kola. V naší bance nám neumí jednoznačně vysvětlit proč, pravděpodobně je to proto, že jsou naše karty debetní a nikoli kreditní. Valenbisi má také dost velkou kauci za jedno kolo (myslím 150 Euro), která se vám autorizuje přes kartu na účtu a tak jsme si nakonec za 12 Euro na den půjčili kola u našeho hotelu od společnosti SolutionBike. Pokud si chcete projet park Turia, který se táhne celým centrem města, u Ciudad de las Artes y las Ciencias si můžete půjčit také kolo pro více osob, což jsme již jednou i s dětmi využili a bylo to moc fajn. 


Kde se najíte levně a taky vegansky: Ve Valencii mají Loving Hut a ještě lepší restauraci The Nature, kde se najíte co hrdlo ráčí z veganského bufetu za 7,50 Euro na osobu. Jinou restauraci jsme zatím nezkoušeli, neboť já vždy všechny zmanipuluji do jedné z těchto dvou:)


Kde se ubytovat? Můžete zkusit Airbnb.com, ale abych pravdu řekla, v poslední době se cítím lépe ve velkých anonymních hotelech, kde nemusím nic moc řešit. Tentokrát jsme bydleli v hotelu Expo Valencia, který je přímo u parku Turia, obřího El Corte Inglés a autobusového nádraží, což se hodí! Jedinou nevýhodou je, že nemají vlastní parkoviště, my však jeli tentokrát nezvykle autobusem, takže bylo vše ideální.  


Kam ve Valencii na pláž? Na pláž Malvarosa dojdete i pěšky z centra Valencie anebo pohodlně dojedete na kole či mhd. Je to taková typická městská písečná pláž. Příště bych se ráda podívala na El Saler anebo Sagunto. O plážích Valencie najdete něco třeba tady.


A co nákupy? Dobrá zpráva je, že nákupní centra jsou otevřená i v neděli, což v menších městech nehrozí. Například El Corte Inglés i o svátcích až do 21 hodin. To vás může zachránit v mnoha situacích, jako jsou například hlad, nepředvídatelné události a bolení břicha, roztržené punčochy, vybité baterky anebo prostá nedělní nákupní horečka. Pokud chcete zainvestovat do něčeho skutečně místního, zajděte se podívat do obchodu designérské značky Bimba y Lola - pro mě rozhodně místo mnoha mých tužeb:) 


Pokud vás ještě něco napadne a chtěli byste se zeptat, ráda vám v komentářích odpovím na každý zvídavý dotaz:)


You might have Madrid and Barcelona on your bucket list, but do you know Valencia? After several visits, I can say that I have already got to know this city so I’ve decided to write something like a guide of the third largest city in Spain, which I really like. 

What you must see: You should visit the complex Ciudad de las Artes y las Ciencias, which is really an architectural masterpiece and you have already seen some parts of it on the blog. It offers several multifunctional spaces, where are usually concerts and different events, projection space, museum and oceanarium. It’s possible to go to a botanical garden, which is in center of the city. An important place of actions is the park Turia, you definitely won‘t miss it.  And what I like the most is just walking around without a predefined goal and exploring all the interesting things and places, stores, sights (in Valencia, there are many of them). Otherwise, if you will go to Valencia in Autumn, be sure that it’s 30°C and the air smells like summer.

The best way you can travel across the city: On foot or by bike! You should handle the center of Valencia on foot. At worst, you will have blisters like me. Or you can just take the bus or underground. Anyway, the best option is to borrow a bike. We wanted a bike from Valenbisi, which have their stands with bikes at every corner, but our Mastercards betrayed us again. Even the highway machines didn’t take our cards and so these machines for bikes. The bank didn’t explain us why, probably because they are debet cards, not credit cards. Valenbisi has also a high deposit for one bike (150 euros I think), which authorizes by card, so we borrowed a bike for 12 euros per day from the SolutionBike. If you want to ride in the Turia park, which goes across the center, you can get a bike for more people near by Ciudad de las Artes y las Ciencias, which we have already tried with children and it was amazing.

Where you can eat cheaply and vegan: In Valencia is Loving Hut and even the better restaurant is The Nature, where you can eat whatever you want from a vegan bufet for 7,50 euros per person. We haven’t tried another restaurant, because I have always made everyone to go to one of these two:)

Where you can sleep? You can try Airbnb.com, but honestly, I feel better in big anonymous hotels lately, where I don’t have to solve anything. We lived in the Expo Valencia hotel, which is right in the Turia park, the giant El Corte Inglés and a bus station, and that’s great! The only disadvantage is, that they don’t have their own parking spots, but this time we unusually went by bus, so everything was perfect. 

Where is the beach in Valencia? To the Malvarosa beach you can go on feet from the center or you just can ride on bike or take a public transport. It’s a typical city sandy beach. Next time I would like to see El Saler or Sagunto. Something about beaches in Valencia you will find here. 

And what about shopping? The good information is, that malls are open even in Sunday, which is not possible in smaller towns. El Corte Inglés is open on holidays until 9 pm. It can saves you in many situations, which are for example hunger, unexpected incidents and bellyache, torn nylons, flat batteries or simply the Sunday’s shopping fever. If you want to invest in something typical, go to the store of the designer brand Bimba y Lola – for me it‘s definitely the place of many of my desires. 

If you have an idea and you want to ask me something, I will respond to every curious question:)

15 komentářů:

 1. Z Valencie vraj pochadza paella :P Velmi rada by som sa tam sla pozriet. Tento rok je u mna rokom Spanielska - cez leto som precestovala Andaluziu a teraz v listopadu sa chystam do Barcelony. Len na kratko, ale velmi sa tesim ^^

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Od Valencie pochází, ano:) Ale i přesto si tu dáš na každym rohu spoustu předražených shity paell :D Kam na nějakou dobrou a navíc vegetariánskou jsem zatím nepřišla.

   Vymazat
 2. Skvělý článek :) Španělsko trochu opomíjím, ale Valencii bych jednou ráda viděla :)
  Ty jsi veganka? To by byl důvod mít tě ještě radši :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víš co, já sama sebe raději nijak nepojmenovávám, celkově nemá ráda škatulkování a skupinkování, prostě nejraději jím takhle, neb si myslím, že je to tak dobře pro všechny. Ale jak vidíš nosím koženou sukni, tak u toho bych to asi nechala. Ale třeba se jednou propracuju k lidské dokonalosti.)

   Vymazat
  2. Dokonalost je nudna zustan jaka jsi, navnadila jsi me rada bych se tam nekdy podivala! Btw je i na pevninske. Spanelsku vsude tak cisto? Nebo jen na kanarech? :D

   Vymazat
  3. Dík:)) Čoveče už se nad tím někdo pozastavoval. Čisto je jak jde, bych řekla:))

   Vymazat
 3. nádherný fotky hned bych se tam rozjela :)

  OdpovědětVymazat
 4. strasne super fotky tulenov a oceanaria jujks!

  OdpovědětVymazat
 5. hezký post. spousta užitečných informací :)

  OdpovědětVymazat
 6. Podľa fotiek a tvojho článku to vyzerá na super mesto :) Chcem ho navštíviť :D :D

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

  OdpovědětVymazat
 7. Dík za navnadění do Valencie, krásné fotky.

  OdpovědětVymazat