ADD THE FACEBOOK WIDGET CODE HERE

Travel Note: Through France to south


Při každoroční cestě na jih ve Francii necháme jeden den života. Letos jich bylo dokonce sedm. Začalo to nechutí si kupovat cokoli předraženého k jídlu na benzínkách a teď, když jsem měla možnost trochu víc prozkoumat Avignon, můj vztah k ní se ještě více vyostřil. Až tak, že snad příště raději pojedu přes Itálii.

Lidé jsou ve Francii příjemní i nepříjemní, ostatně jako všude (jestli si myslíte, že je to česká specialita a třeba v Americe má každý ten pověstný úsměv a srdce na dlani, asi byste byli zklamaní). Ale je fakt, že na projížďku metrem v Praze má jen máloco. Teď jsem si ji dala po měsíci a půl a je to vážně zážitek. Myslím tím tu postkomunistickou depresi, která u nás stále ještě přetrvává, protože spoustu věcí a hlavně starší generace, se zatím nezměnilo. No, každopádně jsem se rozhodla, že letos se chci ve Francii po cestě na jih vyhnout divným hotelům, které obývají náležití hosté a personál, a měla jsem skutečně šťastnou ruku. Sjeli jsme z dálnice a dostali se do zapadlé vesničky s trochu kýčovitým, ale velmi tichým a pohostinným hotelem. Navíc jsme vyfasovali pokoj v Africkém stylu, což se dětem samozřejmě hrozně líbilo. Na zahradě byl bazén, koťata a milion etno dekorací, pod terasou krávy a všude kolem ticho a klid. Hipísákův sen. Na cestu jsem vyrážela naprosto vyčerpaná, ještě večer předtím jsem fotila zatím nejnáročnější svatbu, a po několika dnech jsem se tam trochu vyspala. Poslední čtyři fotky jsou už ale ze Španělska, z městečka kousek za hranicemi z Francií, kde přespáváme každý rok a po cestě je to naše první zastávka u moře. Pokračování zase příště.Every year trip to the south France takes one day of ours lives. This year there have been seven of them. It started with dislike to buy whatever overpriced at the gas stations. Now, when there was time to explore Avignon a bit more, my relationship to France became closer to negative. And it was so intense that I'd rather go through Italy next time. People of France are pleasant and unpleasant too, as anywhere in the world (If you think that it's some Czech quality, contrary to America with its omnipresent smile, you'd be dissappointed). But it's true almost anything can compete one ride by the Prague metro. I've done it after a month and a half and it's seriously something to remember. I mean the post - communist depression which has been lingering here due to the fact of the unchangeable old generation and some other stuff from the past. Anyway, I decided to avoid the strange hotels with some strange staff and strange hosts and I was lucky. We run off the highway and got to a hollow village with a bit kitschy, but quiet hotel. What's more, we got a room in an africa style which was nice and amusing for children. There was a swimming pool in the garden, some kittens, some cows nearby, ethno decoration and total peace. The hippie dream. Very tired I'd been when setting off the journey, after some demanding wedding shooting, so I had some sleep after several days. The last four pictures are form Spain, from the town nearby the boarders with France. We stay there every time we go to Spain.  To be continued.

10 komentářů:

 1. Ty fotky jsou přímo pohádkové :)

  OdpovědětVymazat
 2. to je super :)) těšim se na další!

  OdpovědětVymazat
 3. Nádherné fotky, teším sa na pokračovanie :)

  OdpovědětVymazat
 4. nádherný fotky!
  a chce to snahu aby se to tady změnilo - každý den cestou z práce si řikám "usmívej se nebuď zakaboněná jako ostatní!" no a hlavně spřádám plány na únik...

  OdpovědětVymazat
 5. Ta klec na první fotce!!! Možná kýčovité, ale něco to má do sebe. Asi bych byla i naštvaná, kdy mne ubytovali v hotelu, který je stejný jako ten, co stojí 200 m od nás a to jenom proto, že ho prostě znám. Je to o objevovaní. Navíc ty máš velký plus, nám to takhle krásně umíš zprostředkovat díky úžasným fotkám.
  www.vanda-styl.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Ta kočka mě rozesmála :D
  A dětičky jsou strašně moc roztomilé a působí tak nějak celkově pozitivně :)

  OdpovědětVymazat
 7. Krásne fotky :) najviac asi posledné tri

  OdpovědětVymazat